Dzień Matki i Ojca

28 maja w miłej i rodzinnej atmosferze odbył się wielki Piknik Rodzinny, zorganizowany z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki na cześć swoich rodziców recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Występy bardzo podobały się rodzicom, o czym świadczyły uśmiechy, gromkie brawa i podziękowania.

Po części artystycznej, młodzi artyści wręczyli rodzicom własnoręcznie zrobione upominki: mamy otrzymały bibułkowe kwiaty, a tatusiowie: papierowe biedronki-laurki. Miłą niespodzianką był słodki poczęstunek, po którym zaczęła się prawdziwa zabawa: konkursy dla dzieci i rodziców. Mamy z wielką gracją zatańczyły dla swych pociech „Macarenę", a tatusiowie z wielką radością dali się ponieść „Zorbie". Potem na rodziców czekały kolejne konkurencje, m.in.: kręcenie hula-hop, odbijanie piłki, malowanie portretu swojego dziecka, rozpoznawanie taty po dotyku, itp. Najważniejsze tego dnia było zacieśnianie więzi między dziećmi i ich rodzicami poprzez wspólne świętowanie. Takie uroczystości uczą miłości, szacunku, przywiązania.