Bieżące wydarzenia

Andrzejki

zabawy_andrzejkowe_130 listopada 2009 w naszej grupie odbyło się spotkanie andrzejkowe. Celem spotkania było: zapoznanie dzieci ze zwyczajami i tradycjami andrzejkowymi, poznawanie i podtrzymywanie tradycji ludowych, integracja dzieci, nawiązanie bliższych kontaktów z kolegami, wspólne uczestniczenie w imprezie oraz wyzwalanie uczucia radości w trakcie wspólnych zabaw i wróżb. Każdy chciał wiedzieć co przyniesie mu Nowy Rok, co go czeka w niedalekiej przyszłości. Radości było co nie miara.

Mikołaj

mikolajki_2W piątek 4 grudnia 2009 zawitał do nas Święty Mikołaj w towarzystwie dwóch Śnieżynek. Gorączkowe wyczekiwanie gościa przez dzieci zostało w końcu nagrodzone. Mikołaj porozmawiał z dziećmi, wysłuchał wierszy i piosenek, przygotowanych na tę okazję, a co najważniejsze rozdał wszystkim prezenty! Dzieci były bardzo zadowolone i gorąco prosiły, aby Mikołaj na pewno wrócił do nich za rok.

Święta Pieczonego Ziemniaka

swieto_ziemniaka_2009_10_21-1W dniu 8 października 2009 nasze przedszkolaki spotkały się w ogrodzie przedszkolnym z okazji „Święta Pieczonego Ziemniaka". Na wszystkie dzieci czekały liczne gry i zabawy z ziemniakiem w roli głównej. Celem imprezy było wzbudzenie u dzieci zainteresowania obrzędami ludowymi, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i historycznych oraz nauka współpracy w grupie i rozwijanie takich cech osobowości jak: solidarność, uczciwość, zdrowa rywalizacja, silna wola, zręczność, orientacja, refleks, wyobraźnia. ...

Bezpieczny Przedszkolak

14 października 2009 odbyło się przedstawienie pt.: „Bezpieczny Przedszkolak", które miało na celu wyczulić uwagę dzieci na ewentualne niebezpieczeństwa, jakie mogą ich spotkać w drodze do przedszkola i nie tylko. Dzieci poznały wybrane znaki drogowe i alarmowe numery telefonów. Oglądając perypetie Moniki - głównej bohaterki przedstawienia, przedszkolaki mogły również zaobserwować ewentualne skutki zawierania internetowych znajomości.

Przedstawienie Teatru lalek Pinokio

teatrzyk_2009_10_21-316 października 2009 dzieci obejrzały przedstawienie Teatru lalek „Pinokio" pod tytułem „Zaczarowany las", które miało na celu uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o przyrodę. Motto spektaklu brzmiało: „Żyj w zgodzie z przyrodą".

Muzeum Zabawek i Dolina Gadów

muzeum_zabawek_i_dolina_gadow_1023 października 2009 odbyła się wycieczka autokarowa do Kielc. Dzieci zwiedziły Muzeum Zabawy i Zabawek oraz wzięły udział w warsztatach edukacyjnych: „Gady w teorii i praktyce" w Egzotarium - „Dolina Gadów".

Pasowania na Przedszkolaka

Pasowanie_na_przedszkolaka_527 października 2009 o godzinie 15:30 odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka", na którą zaprosiliśmy wszystkich rodziców.