Święta Pieczonego Ziemniaka

W dniu 8 października 2009 nasze przedszkolaki spotkały się w ogrodzie przedszkolnym z okazji „Święta Pieczonego Ziemniaka". Na wszystkie dzieci czekały liczne gry i zabawy z ziemniakiem w roli głównej. Celem imprezy było wzbudzenie u dzieci zainteresowania obrzędami ludowymi, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i historycznych oraz nauka współpracy w grupie i rozwijanie takich cech osobowości jak: solidarność, uczciwość, zdrowa rywalizacja, silna wola, zręczność, orientacja, refleks, wyobraźnia. Pogoda dopisała. Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze i dostarczyła dzieciom wiele radości. Były konkursy zręcznościowe, tańce integracyjne i śpiew, jednak największą atrakcją dla dzieci była dmuchana zjeżdżalnia - „dżungla". Miłym zakończeniem pikniku było ognisko, gdzie rodzice mogli ze swoimi pociechami upiec kiełbaski i ziemniaki oraz napić się gorącej herbaty. „Święto Pieczonego Ziemniaka" zintegrowało rodziców, dzieci i pracowników przedszkola.