Pasowania na Przedszkolaka

W dniu 27 października 2009 odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka". Na uroczystość przybyło liczne grono rodziców oraz zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich - pani Grażyna Albrycht oraz dyrektor Zespołu Obsługi Ekonomiczno - Administracyjnej Szkół i Przedszkoli - pani Jolanta Żelichowska. Dzieci w odświętnych strojach i przebraniach, zaprezentowały krótki program artystyczny. Po niespełna dwu miesięcznym pobycie w przedszkolu, ku zaskoczeniu wszystkich, potrafiły już recytować krótkie rymowane utwory, śpiewać piosenki, improwizować treści i tańczyć. Każdego nowego przedszkolaka pani Naczelnik pasowała przez dotknięcie jego ramienia „czarodziejskim ołówkiem", wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na Żaka - Przedszkolaka". Następnie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, czapki, odznaki oraz „słodki kuferek".

Na znak przynależności do grona przedszkolnego, dzieci złożyły uroczystą przysięgę:

MY MALUCHY PRZYRZEKAMY:

• BYĆ OD DZIŚ PRZEDSZKOLAKAMI
  • NIE GRYMASIĆ I NIE SZLOCHAĆ
  • ZAWSZE SWOJE PANIE KOCHAĆ
  • GRZECZNIE BAWIĆ SIĘ I FIKAĆ
  • W MIG ZAJADAĆ Z TALERZYKA
  • NAUCZYMY SIĘ DZIĘKOWAĆ
  • I PORZĄDNIE SIĘ ZACHOWAĆ
  • OD DZIŚ ZAWSZE BYĆ ZUCHAMI I DOBRYMI KOLEGAMI !

W atmosferze radości i zadowolenia minął kolejny, bardzo ważny dla dzieci dzień, który zapewne pozostanie na długo w ich sercach i pamięci. Przedszkolakom oraz ich rodzicom życzymy, aby ten pierwszy etap edukacji był początkiem wspaniałej, pełnej sukcesu drogi, podczas której zawsze towarzyszyć będzie uczucie radości i zadowolenia.