Teatrzyk - Przygody Krasnala Pączka

Dnia 9.06.2010 w naszym przedszkolu gościł teatrzyk z przedstawieniem pt. "Przygody Krasnala Pączka". Aktorzy w sposób zabawowy zwracali uwagę na przestrzeganie nawyków zdrowego żywienia. Poprzez pokazanie dwóch postaw: łakomczucha jedzącego słodycze - ospałego grubasa myślącego tylko o jedzeniu słodyczy- oraz krasnala zdrowo odżywiającego się uwrażliwiali i przestrzegali dzieci przed spożywaniem nieodpowiednich produktów w nadmiarze. Poprzez rozmowy na temat wartości odżywczych warzyw i owoców uświadomili najmłodszym pozytywne walory zdrowego odżywiania. W bardzo trafny sposób angażowali i dobierali formy przekazu. Na uwagę także zasługuje scenografia, która wraz z przeżyciami krasnala Pączka oraz jego przemianami na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci.