Wakacyjne rady

25 czerwca odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, których tematem były „Wakacyjne rady". Celem zajęć było kształtowanie nawyków bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, mogących wystąpić latem. Zajęcia miały charakter radosnego oczekiwania na zbliżające się wakacje. Dzieci między innymi graficznie przedstawiały własne skojarzenia do słowa „wakacje", wysłuchały wiersza traktującego o wakacyjnych przestrogach, a na koniec „wsiadły" z rodzicami do „magicznego pociągu", który zgodnie z oznaczeniami na wylosowanych biletach, wysadzał swych pasażerów na poszczególnych stacjach: na WSI, w MIEŚCIE, w GÓRACH i nad MORZEM. Stacje te tematycznie związane były z czekającym na dzieci i rodziców zadaniem plastycznym. Mianowicie każda grupa musiała metodą „collage'u" przedstawić krajobraz: górski, miejski, wiejski i morski. Dla dzieci najważniejsze było to, że mogły pracować wspólnie z rodzicami, którym taka forma zajęć bardzo przypadła do gustu, a podczas której mieli możliwość zaobserwowania postępów, jakie poczyniły ich pociechy od początku roku szkolnego.